Strona www.spichlerz.org korzysta z plików cookies. Więcej informacji można znaleźć na stronie Polityka prywatności.
Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu

Newsletter

Pastorzy kościoła

Pastor Andrij StepanowPastor kościoła Andrij Stepanow został ordynowany do pastorskiej posługi w Kościele Ewangelicznym. Pastor jest członkiem ICA (International Coalition of Apostles), organizacji założonej przez Petera Wagnera.

Pastor Andrij studiował teologię biblijną (specjalizacja Stary Testament), a z zawodu jest nauczycielem języków obcych. Autor książki pt.: „Zbuduj mi świątynię”, "Fundamenty wiary" oraz licznych artykułów, jest cenionym mówcą na konferencjach i w Kościołach w kraju i zagranicą. Prowadzi blog www.andrzejstepanov.wordpress.com

Pastor Andrij urodził się w Drohobyczu na Ukrainie w 1968 roku. Został wychowany w rodzinie ateistycznej. Kiedy miał 19 lat i odbywał służbę wojskową. Podczas pełnienia obowiązków radiotelegrafisty usłyszał w radio modlitwę, w której wielokrotnie powtarzało się imię „Jezus”. Brzmienie tego imienia mocno go dotknęło. Od tego czasu zaczął szukać żywego Boga i próbował realizować swoje powołanie w seminarium, klasztorach, a w końcu rozpoczął studia z biblistyki w Warszawie. Po ich ukończeniu zamierzał przyjąć święcenia kapłańskie w Kościele Greko-Katolickim na Ukrainie. Jednak już w trakcie studiów usługiwał w wielu wspólnotach Odnowy w Duchu Świętym, by dotrzeć z poselstwem ewangelii do jak największej ilości potrzebujących. W tym też czasie przekonał się, że moc zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa jest realna i wciąż aktualna. Podczas usługi widział ludzi doświadczających Bożego działania, wewnętrznej wolności i radości. Wiele osób nawracało się do Boga, były uzdrowienia z chorób - nie tylko fizycznych ale też z głębokich ran na duszy.
Bożym zamiarem jest, aby cały świat poznał moc Jezusa Chrystusa, przyjmując ewangelię do swojego życia i uzdrowienie płynące z Jego ran .

W chwili obecnej pastor Andrij Stepanow realizuje się również jako mąż i ojciec dwójki nastoletnich dzieci: Dawida i Anastazji, zaś jego żona Maja również jest pastorem. Stanowią szczęśliwą, spełnioną, pełną miłości rodzinę. Pastor jest przekonany, że żona i dzieci są błogosławieństwem od Boga i dają prawdziwe szczęście. 

Fundamentem, na którym pastor buduje Kościół, jest głębokie objawienie na temat realności Bożej Obecności w życiu człowieka. Wyłącznie żywe spotkanie z Jezusem Chrystusem, pozwala na zmianę życia - na życie w świętości, bez grzechu i potępienia.

Kontakt: Andrij Stepanow, a.stepanow@spichlerz.orgPastor Maja StepanowUrodzona i wychowana w Warszawie, ukończyła biologię na Uniwersytecie Warszawskim. Po raz pierwszy żywą Ewangelię usłyszała w 1996 roku, jeszcze w strukturach Kościoła Katolickiego. Dalsza droga w głąb Biblii, poznawania prawd ewangelicznych poprowadziła ją poza ramy tradycji. 
Podjęła trud budowania kościoła poza religijnymi schematami. Usługuje słowem i modlitwą, obdarowana nauczycielsko. Powodowana współczuciem założyła Fundację Pomocy Rodzinie „Człowiek w Potrzebie”, pomagającą osobom wykluczonym społecznie, ubogim, samotnym.

Na co dzień uczy dwójkę dzieci – pozostają w edukacji domowej, prowadzi dom. Więcej można przeczytać na jej blogu: majastepanow.wordpress.com

Kontakt: Maja Stepanow, m.stepanow@spichlerz.orgPastor Justyna Poniatowska


Urodziła się i wychowała w Warszawie. Swoje pierwsze spotkanie z Jezusem przeżyła na rekolekcjach w szkole średniej, wtedy to Bóg uwolnił ją od imprezowego stylu życia, nadużywania alkoholu i bezcelowości w życiu . Jej dalsze pogłębianie studium Pisma św. zaowocowało wyjściem ze struktur Kościoła Katolickiego. Zaangażowała się w budowanie wspólnoty, znanej później jako KChWE „Spichlerz”. Ma prorocze wejrzenie na kondycję kościoła, przepełnia ją troska o ludzi i wierność prawdom Ewangelii.

Mężatka, wychowuje dwójkę dzieci.

Kontakt: Justyna Poniatowska, j.poniatowska@spichlerz.orgPastor Szkółki Niedzielnej Piotr DudekPastor Piotr Dudek pochodzi z Zamościa. Jako chłopiec interesował się sportem i w wieku ok 10 lat zaczął trenować zapasy. Pod koniec Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Chełmie w 1997 roku usłyszał po raz pierwszy o Jezusie Chrystusie i kilka lat później przyjął Go jako Pana i Zbawiciela. Do 2005 roku był zawodowym żołnierzem w klubie sportowym "Legia" Warszawa. Jako zawodnik reprezentował barwy klubu i jako szkoleniowiec trenował młodzież. Obecnie pracuje w Chrześcijańskiej Szkole Podstawowej i Gimnazjum Samuel w Warszawie jako nauczyciel wychowania fizycznego. Lubi pracować z dziećmi i młodzieżą, gdyż mają dużo pasji i energii, słuchać ich i cieszyć się, gdy odkrywają swoje talenty. Ukończył studia podyplomowe katechetyczne w Warszawskim Seminarium Teologicznym, aby móc zarażać miłością dzieci i młodzież do Jezusa Chrystusa.

Jest szczęśliwym mężem cudownej żony Gosi i ojcem dwóch kochanych córeczek Julii i Milenki.

Kontakt: Piotr Dudek, p.dudek@spichlerz.org


Misjonarz Jacek Słaby


Jacek Słaby urodził się w 1964 roku w Warszawie. Mając 21 lat, jako student Uniwersytetu Warszawskiego, będąc na wakacjach w Holandii, uznał Jezusa swoim osobistym Panem i Zbawicielem i zmienił swoje dotychczasowe życie z pełnego religijnych obrzędów w osobistą relację z żywym Bogiem. Wkrótce po tym przełomowym doświadczeniu został ochrzczony Duchem Świętym i zaczął modlić się innymi językami. W 1986 roku przyjął biblijny chrzest przez zanurzenie. W 1989 roku podjął decyzję by poświecić swoje życie służbie dla Boga. Był jednym z członków założycieli Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Akademickiego (CHSA).

Ordynowany na duchownego w Kościele Zielonoświątkowym w 2003 roku. Jest autorem wielu artykułów w prasie chrześcijańskiej (Magazyn CEL, Chrześcijanin, Słowo i Zycie, Absolutnie Fantastyczne). Wielokrotnie angażował się w wiele międzykościelnych projektów chrześcijańskich, między innymi prowadził pierwszą w Polsce ewangeliczną stację radiową – Radio Mazury w Ostródzie. Obecnie jako członek zarządu wspiera działalność Fundacji Głos Ewangelii, która specjalizuje się między innymi w chrześcijańskich produkcjach radiowych, w tym wielokrotnie nagradzanych reportaży. W swojej służbie dla Boga pastor Jacek skupia się na poradnictwie rodzinnym, małżeńskim i przedmałżeńskim. Wielką radość sprawa mu, kiedy może widzieć ludzi, którzy wychodzą z problemów i doświadczają pełni Bożej wolności, a ich życie staje się odbiciem Bożego planu zawartym w Ewangeliach – aby owce miały życie i to życie w obfitości. Jest dynamicznym kaznodzieją Bożego Słowa, aktywnym w służbie uwolnienia od demonicznych związań. Posługuje w darach duchowych, głównie w darze wiedzy, mądrości i prorokowania. 

Dużą rolę przywiązuje do biblijnej i praktycznej edukacji. Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, School of Radio, TV and Film Regent University, Virginia Beach, USA. W obszarze teologii i duszpasterstwa ukończył:
Korespondencyjne Seminarium Biblijne Chrześcijańskiego Instytutu Biblijnego (CHIB)
Seminarium Biblijne Kolegium Teologiczne Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej
Dyplomowe Studia Biblijne Advanced Certificate Studies in Practical Ministries International Institute for Biblical Studies
Szkołę Poradnictwa Rodzinnego CHIB& Institute for Christian Resources San Jose, USA
Permanent School of Prophets dr Jonathana Davida, Muar, Malezja
Specjalistyczny kurs z dziedziny duszpasterstwa, chrześcijańskiego doradztwa i wspierania osób z głębszymi problemami psychicznymi Fundacji De’Ignis Polska.
Jest członkiem International Convention of Faith Ministries z siedzibą w Teksasie, USA. Prywatnie od ponad dwudziestu lat mąż Lidii i tata trójki dzieci (dorosłej córki Sylwii, synów Kamila i Pawła). Miłośnik sportów wodnych, a szczególnie łodzi motorowych i narciarstwa wodnego. Sternik motorowodny. Fan Skandynawii i Słowacji. Od stycznia 2016 roku prowadzi placówkę misyjną KCHWE w Pruszkowie i okolicach. 

Kontakt: Jacek Słabyj.slaby@spichlerz.org tel. 600-340-383